איתור נזילות מתחת לריצוף – פתרון יעיל ומקצועי!

איתור נזילות במחיר משתלם!שירות יעיל ומקצועי!

בגלל כוח הכבידה של המים וכן בשל צנרת מים שנמצאת גם תחת המרצפות, נזילות מים תחת הריצוף אינן מראה נדיר. זו הסיבה כי קיימת שיטת איתור נזילות מתחת לריצוף.ישנם סימנים שניתן להבחין בהם כמו למשל, שינוי הגוון של הרצפות, או רצפות שמתחילות להתנדנד וכן, רטיבות ליד הפנלים או במשקופי הדלתות. אם מדובר על משקופים אשר מיוצרים מפלדה, ייתכנו סימני קורוזיה. במידה ומדובר על רצפת פרקט, הפרקט פשוט יתנפח, מה שמראה , כי ישנה נזילה תחת הרצפות. במידה ואנשים גרים בדירת מגורים בבניין משותף, השכנים הנמצאים תחת הדירה, יסבלו מרטיבות בתקרה.

איתור נזילות מתחת לריצוף

הסיבות לנזילות תת רצפתיות

אחת הסיבות העיקריות לנזילה תת רצפתית היא תקלה בצינור מים אר עובר תחת הרצפות. הנזילה מרטיבה את שכבת החול וגורמת לרטיבות ברצפה ואפילו בקירות. לפעמים הרטיבות בקירות הבית עשויה להיגרם בגלל רטיבות הנמצאת תחת הרצפות. מה שנקרא בשפה המקצועית "נזילה קפילארית". נזילה זו נובעת ממים כלואים אשר אינם יכולים להתאדות. זו הסיבה שהמים עולים דרך קירות ומעל לפנלים הצמודים לרצפות. רטיבות קפילארית עשויה לגרום לנזק לריהוט, משקופים ולטיח.

מהו תפקידו של מאתר נזילות מקצועי?

תפקידו של מאתר נזילות מקצועי הינו, לגלות ולבצע איתור נזילות מתחת לריצוף ובדיקה נוספת של נזילות מאזורים שונים בתוך הבית ומחוצה לו, אם בתשתית המים או בביוב. איתור ותיקון נזילות תחת הרצפות, מהווה עבודה מורכבת יותר, משום שיש לייבש את המצע שנמצא תחת הרצפות באמצעות מכשירי ייבוש מקצועיים שמחזיקות בהם חברות אינסטלציה. צוות האינסטלציה, ישתמש גם בגלאי לחות, כך שניתן באמצעות מכשיר מתקדם זה, לבדוק את רמת הלחות תחת הרצפות. מדובר לאיתור נזילות ללא הרס, כאשר התיקון הוא מינימאלי.

מהי בדיקת לחות ומדוע היא כה חשובה?

יש לדעת, כי לאחר שנעשה איתור נזילות מתחת לריצוף, הרטיבות נותרה כלורה תחת הרצפה ומזיקה למבנה. הרטיבות נוצרה מהלחות וזיהום המים, גורמים להתנפחויות, התרופפות של חיבורי המרצפות, ריח רע, עובש, אלרגיות, זיהומים במבנה,בתכולה ובציוד. הרטיבות אף עשויה להתפשט לעוד אזורים בבית ולכן, הייבוש חשוב מאין כמוהו ויש לבצע אותו בהקדם.

בדיקת לחות ומיפוי אזורי הרטיבות

השלב הראשון של בדיקת לחות במסגרת איתור נזילות מתחת לריצוף הוא, מיפוי אזורי הרטיבות, וכן בדיקת מעבדה, על מנת שניתן יהיה לקבוע את אחוזי הלחות במצע החול אשר נמצא מתחת לאריחים. בדיקה זו, נעשית באמצעות קידוח חורים בודדים בין החיבורים של אריחי הרצפה. צוות האינסטלציה, נוטל דגימות של חול, או סומסום ושולח את החומר למעבדה מיוחדת. בהתאם לתוצאות המעבדה, ניתן יהיה לדעת מה הטיפול המתאים וכן, יונפק דו"ח אשר מטרתו היא הקבילות שלו בבית המשפט, במידה והתגלה כשל של נזילה בבית או דירה שנרכשו מקבלן או ממכירה של הנכס מיד שנייה.

החשיבות הרבה של ייבוש תת רצפתי

הייבוש התת רצפתי במסגרת של איתור נזילות מתחת לריצוף ותיקונו, מונע הרס של טיח, צבע וקירות המבנה. קיימות סיבות נוספות לייבוש זה, כמו סילוק עודף המים הכלואים וכן המשקל העודף של המים, משפיע על המבנה ומערער אותו. אם מדובר בדירה, הנזילה עשויה לגרום לנזק חמור לתקרת השכנים בדירה למטה, כך שההוצאות והנזק עשויים להיות כפולות. כאשר צוות האינסטלציה, מתקן את הנזילה תחת הרצפות, הצוות אף בודק כי לא קיימת יותר נזילה. לסיכום – ייבוש תת רצפתי עוצר את הנזקים.

שיטות הייבוש לרטיבות תת רצפתית

ישנן שתי שיטות ייבוש, כאשר הראשונה היא שימוש עם מכשירי יבוש מתקדם של אידוי ועיבוי המים. שיטה זו, מתאימה לבתים שהם מאוכלסים, כאשר בני הבית מעוניינים להתגורר בהם במהלך התיקון והייבוש של נזילה תת רצפתית. יטת הייבוש השנייה, היא זו שאורכת זמן רב, עד למספר שבועות ולכן, לא ניתן לגור בבית בשיטת ייבוש זו, היות והשהות בבית שיש לייבש את הרצפות בשיטה זו, גורמת לצריבה בגרון ובעיניים.

איתור נזילות מתחת לריצוף

מניעת נזק חמור והוצאות בריצוף יוקרתי

אנשים שיש להם ריצוף יוקרתי כמו למשל ריצוף שיש, יש לשמור על הריצוף, באמצעות בדיקה שנתית של איתור נזילות מתחת לריצוף. בדרך זו, תוכלו לשמור על הריצוף היוקרתי ולהימנע מהוצאות כספיות גבוהות במיוחד.

ראו גם: איתור נזילות מים | איתור נזילות סמויות

לקבלת הצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים עכשיו!

Nuflow
Nuflow

חברת NUFLOW איתור נזילות היא חברה ותיקה ומקצועית, בעלת מוניטין רב מאוד בתחום איתור הנזילות גם במגזר הפרטי וגם במגזר העסקי, התעשייתי והציבורי
בחברה תוכלו למצוא צוות של אנשי מקצוע מסורים ואכפתיים, שחיים את המקצוע שלהם כל היום בכל יום מחדש ועושים את כל מה שצריך כדי שתרגישו בטוחים בשירות שנותנים לכם.

פוסטים נוספים