מצלמת ביוב

להצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים עכשיו! או התקשרו

איתור נזילות במחיר משתלם! שירות יעיל ומקצועי!

עיקרי הדברים

אנשים רבים נוטים לבלבל בין שני מוצרים טכנולוגיים מעולם האינסטלציה. מצלמת ביוב ומצלמה תרמית. בעוד מצלמה תרמית תפקידה לאתר את מיקום הנזילות וכך לחסוך תהליכים כמו הרס קירות, לחסוך זמן וכסף, מצלמת ביוב מטרתה לאתר כשלים ב מערכת הביוב. חשוב לציין כי תחום האינסטלציה עבר שינויים רבים בעשור האחרון ועבר פיתוחים תוך כניסה של פתרונות חדשניים כמו שני המוצרים הללו. מצלמת ביוב היא בין המכשירים הכי מתקדמים שיצאו בשנים האחרונות ותפקידה לאתר כשלים, בעיות וליקויים הקשורים למערכת האינסטלציה והביוב מבלי להרוס קירות, רצפות וצינרות. בעזרת מצלמת ביוב או מצלמת קווי ביוב ניתן להבין האם יש בעיה במערכת הביוב, מהי, איפה היא ממוקמת ולבצע מגוון רחב של תהליכים כמו למשל חידוש צנרת ללא הרס, תיקון צנרת ביוב, תיקון ניקוזים, תיקון צנרת בהתזה, תיקון שרוול בצנרת ביוב, שיקום צנרת ביוב, הסרת שורשים מהביוב, פתיחת סתימות בביוב, ועוד.

מדוע יש צורך במצלמת ביוב?

לפני שנסביר על התפקידים של מצלמת ביוב, חשוב להבין איך המערכת הזו בנויה. למעשה, כל המים שאנחנו משתמשים בהם בחיי היום שלנו בין אם זה צחצוח השיניים, בין אם זה מקלחת, הדחה של הכלים ובין אם כביסה עוברים בתוך מערכות שיש עליהן פיקוח שנעשה על ידי מכוני טיהור השפכים של ישראלים. תחת כל בניין מגורים, בניין משרדים או בית פרטי קיימת תשתית מורכבת וייחודית של צינורות. אותה מערכת צינורות בעצם  מקיפה את כל הערים המרכזיות בישראל כמו תל אביב, חולון, חיפה, אשדוד, באר שבע ועוד.

תהליכי הטיהור של מי השפכים מבוססים על טכנולוגיה מאוד מתקדמת שבעצם תורם לניצול המים באופן מלא לענפים אחרים כמו התעשייה והחקלאות. זו הסיבה שבכל פעם שיש סתימה, תקלה, הצפה ולא משנה מה הסיבה, עלינו לאתר אותה ולתקנה.

מצלמת ביוב מתי צריך את זה?

מצלמת ביוב היא מצלמה מאוד קטנה שמסוגלת באמצעות סיב אופטי לחדור לתוך קווי הביוב. כך בעצם אנו יכולים לחסוך זמן יקר ולהפוך את איתור התקלה לפשוט ומהיר. מצלמה תרמית מאופיינת ברמת רזולוציה מאוד גבוהה והיא זו שמאפשרת לנו לאתר סתימות ונזילות בתוך קו הביוב. יש כמה מקרים עיקריים שבהם יש צורך לעשות שימוש במצלמת ביוב

  • נזילות מורכבות בביוב ביוב שאין אנו יודעים את מיקומן המדויק
  • סתימות בביוב והצפות
  • היתרי בניה – לפני שאנו מקבלים היתר בניה עלינו להציג צילום של קווי הביוב בפני העירייה או הרשות המקומית כדי לוודא תקינות של מערכת הביוב.

מהם השלבים בשימוש במצלמת ביוב?

ראשית כל עלינו לאתר בעל מקצוע או חברה מקצועית המתמחים בצילום קווי ביוב. על אותו בעל מקצוע לחשוב מעט קדימה ולתכנן את תהליך הצילום, לחקור ולהבין את הבעיה ואת רמת המורכבות שלה לפי נתוני השטח. בנוסף, עליו להכיר . את מערכת קווי הביוב באותו אזור שבו אנו רוצים לבצע את הצילום ולאבחן אותו. ניתן לעשות שימוש בשרטוטים הקיימים של מערכת הביוב, להבין מאיפה הבעיה בכלל מגיעה כלומר מה המקור שלה וזה אמור לחסוך לנו המון זמן.

בשלב השני, לאחר שנפתח קו הביוב במקרה של סתימה באמצעות ביובית או נשטף הקו, ניתן יש לבצע את צילום של קווי הביוב באותו אזור.  לאחר שקיבלנו את כל התמונות וצילומי הוידיאו דרך המצלמה, בעל המקצוע או הצוות שאיתו הוא עבד צריכים לבצע פענוח של הצילומים ולהבין את המקור לסתימה. לאחר מכן ניתן יהיה לפתור את הבעיה כדי שלא תחזור על עצמה שוב ושוב.

איך משתמשים במצלמת ביוב?

תהליך הצילום כולל החדרה של הרובוט או של המצלמה לתוך מערכת קווי הביוב במבנה. כך למעשה ניתן לראות על גבי המסך תיעוד אונליין בזמן אמת של כל מה שמתרחש בתוך הצנרת.אם אנחנו שמים לב שיש בעיה בתוך הצנרת, ניתן באופן מיידי לטפל בה.  אם מדובר במשהו קצת יותר מורכב, אז צריך לפתור את הבעיה באמצעות אמצעים מתאימים.

מצלמת ביוב משלב תאורה מובנית אשר ממוקמת בקצה של הכבל. האור הוא זה שמאיר את פנים צנרת הביוב. בעל המקצוע מקבל בשידור חי ווידאו אל המוניטור את מה שקורה בתוך מערכת הביוב.

מצלמת ביוב האם יש הבדלים בין מצלמות שונות?

בהחלט כן. יש מצלמות פשוטות שלא יוצרו במטרה שיוכלולהטביע שם וכתובת על הסרטון שהוסרט באמצעות המצלמה. בנוסף, יש מצלמות שאין להן גלאי מיוחד. אותו גלאי בעצם עוזר לנו לזהות באופן ספציפי ומדויק את המיקום של המצלמה בהשוואה לשטח הפיזי. לעומת זאת, מצלמות מתקדמות ומתוחכמות יותר, מופעלות מרחוק וניתן לסובב אותן לאיזה כיוון שרוצים. הן יודעות למדוד מרחקים, שיפועים, לעשות זום ועוד. יש גם מצלמת ביוב המכונה רובוט צילום והיא מסוגלת לצלם קווי ביוב גדולים ולמרחקים מאוד ארוכים.

חשיבות בחירת בעל מקצוע לביצוע צילום קווי ביוב

אין ספק כי התפקוד של מערכת הביוב משפיע באופן ישיר על איכות החיים שלנו ועל חיי היום יום שלנו. ברגע שיש תקלה זה פוגע גם בשגרת החיים וגם בסביבה שלנו. במידת הצורך מומלץ לבחור חברה מקצועית או בעל מקצוע שגם מתמחים בצילום וגם יש להם את הציוד הנדרש.

מצלמת ביוב יתרונות

אחד הדברים הכי חשובים כאשר עושים שימוש במצלמת ביוב היא כאשר אנחנו רוצים בין השאר לדעת שהתשתיות תקינות. זה לאו דווקא מתבצע כשיש בעיה, אלא להיפך, כאשר אנחנו רוצים למנוע אותה. אם למשל אתם עוברים למקום חדש, כדאי להשקיע את המאמץ הדרוש ולהזמין חברה המתמחה בצילום קווי ביוב. כך בעצם אנחנו יכולים לבדוק את מערכות הביוב כמו שצריך וצורה יסודית. לצילום קווי ביוב קשת רחבה של יתרונות כמו למשל חיסכון בזמן, מניעת הרס, קבלת מידע מדויק ומקצועי עם קבילות בבית משפט ועוד.

כמה אמור לעלות צילום קווי ביוב?

אחת השאלות הפופולאריות בהקשר של צילום קווי ביוב היא בהיבט של המחיר וכמה זה בכלל אמור לעלות לנו. המחיר של צילום קווי ביוב משתנה ותלוי בכל מיני קריטריונים כמו למשל המיקום של הצילום, הציוד שבו אנו עושים שימוש, רמת המקצועיות של החברה ועוד. שמדובר בצילום קווי ביוב בבית פרטי, המחירים נעים בין 1,200-1,900 ש“ח בתוספת מע“מ. במידה והצנרת ארוכה מ-10 מטרים, המחיר עולה בכמה מאות שקלים. לעומת זאת, שמדובר בצילום קווי ביוב במפעל או במקום מסחרי המחירים יותר יקרים ונעים בין 2,000-2,700 ש“ח, תלוי באורך של הצנרת. חשוב לזכור שהמחירים הללו מתייחסים אך ורק לצילום ולאיתור הליקויים ולא לתיקונים.

המרכז לאיתור נזילות
המרכז לאיתור נזילות

חברת NUFLOW איתור נזילות היא חברה ותיקה ומקצועית, בעלת מוניטין רב מאוד בתחום איתור הנזילות גם במגזר הפרטי וגם במגזר העסקי, התעשייתי והציבורי
בחברה תוכלו למצוא צוות של אנשי מקצוע מסורים ואכפתיים, שחיים את המקצוע שלהם כל היום בכל יום מחדש ועושים את כל מה שצריך כדי שתרגישו בטוחים בשירות שנותנים לכם.

לקבלת הצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים עכשיו!
חייגו עכשיו!