רטיבות בתקרה

להצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים עכשיו! או התקשרו

איתור נזילות במחיר משתלם! שירות יעיל ומקצועי!

עיקרי הדברים

 

רטיבות בתקרהרטיבות היא תופעה נפוצה בבתים רבים, ובבתים ישנים במיוחד. ישנן סיבות רבות שעלולות לגרום לתופעת הרטיבות. רטיבות יכולה לגרום לנזקים רבים בבית שלכם וחשוב מאוד לפתור את הבעיה ברגע שמזהים אותה. על מנת לפתור את הבעיה צריך להזמין איש מקצוע במהירות, לפני שייגרמו נזקים חמורים.

חברת nu-flow, מתמחה באיתור רטיבות בתקרה. ריכזנו עבורכם מידע רב עבור רטיבות בתקרה.

 

מה גורם לרטיבות בתקרה?

ישנן סיבות רבות שעלולות לגרום לרטיבות בתקרה. אחת הסיבות הנפוצות לרטיבות בתקרה היא איטום הגג. בבתים רבים, הגג לא אטום כמו שצריך ובימי חורף קשים כאשר יש גשמים חזקים, מי הגשם יכולים לחלחל לתוך הבית וליצור רטיבות. חשוב מאוד, לפני תקופת החורף לוודא שהגג שלכם אטום כמו שצריך על מנת שלא ייגרמו לכם נזקים חמורים בעקבות הנזילה. אך מה קורה אם אתם גרים בבניין ומעליכם יש דירה? ישנם מקרים רבים שדירות בבניין גורמות לרטיבות בתקרה של שכניהם מלמטה. צנרת המים בבניין עוברת ברצפה של כל דירה. רצפה של דירה גבוהה תהיה תקרה של הדירה הנמוכה ממנה. מה שאומר שהצנרת ברצפה של הדירה האחת תהיה בתקרה של הדירה השניה. במקרים של פגיעה בצנרת המים יכולים לחלחל מהדירה העליונה לדירה התחתונה ולגרום לרטיבות בתקרה.

 

 

מה עושים במקרה של רטיבות בתקרה?

במידה וזיהיתם רטיבות בתקרה עליכם לפעול במהירות המירבית למזעור הנזקים. במידה ואתם מתגוררים בבית פרטי, עליכם להזמין בדיקת איתור רטיבות על ידי איש מקצוע במהירות על מנת לטפל בבעיה. במידה ואתם מתגוררים בבנין והרטיבות בתקרה היא תוצר של נזילה מהדירה מעל, הצעד הראשון שעליכם לעשות הוא לדבר עם השכן וליידע אותו על הבעיה בצנרת המים שלו. לאחר מכן, במידה והשכן לא מודע לכך, הסבירו לו שעליו להזמין בדיקת איתור רטיבות, על מנת לאתר את הבעיה ולטפל בה במהירות. ככל שהדבר יטופל מהר יותר כך ייגרמו פחות נזקים. במידה ונגרמו לדירכתם נזקים, יש סיכוי שתהיו זכאיים לפיצויים מהשכן. לאחר שדיברתם עם השכן, מומלץ לשים לב לכתם הרטיבות ולקצב הגדילה שלו. הדבר יכול לעזור לאיתור התקלה.

 

מה כוללת בדיקת איתור רטיבות בתקרה?

תמיד תוכלו לבצע בדיקות מנע על מנת שלא תצטרכו להתמודד עם רטיבות ועם הנזקים שזה גורם. אלו בדיקות תקופתיות שמטרתן  לוודא שהצנרת עובדת כראוי. במידה ואתם מתכננים לרכוש דירה חדשה, לדוגמא, מומלץ תמיד לדרוש ביצוע בדיקת איתור רטיבות מבעלי הדירה, לפני התשלום על הדירה כדי לוודא שהבית מתוחזק כראוי.

במידה וזיהיתם רטיבות בתקרה, מומלץ להזמין איש מקצוע שיבצע בדיקת איתור רטיבות במהירות המירבית. בעבר, בדיקת איתור רטיבות הייתה בעצם שבירה של הקירות והרצפה וחפירה אל צנרת המים. בחפירה היו מנסים לאתר את המקום המדויק בו הייתה הנזילה. זו הייתה שיטה מסורבלת, שמעבר ללכלוך בבית יכלה לגרום לנזקים ותקלות אחרות מלבד לרטיבות. כיום, איתור רטיבות נעשה בצורות חכמות יותר. ישנם אמצעים מתקדמים שמאפשרים את איתור הרטיבות ללא הרס וללא גרימת נזקים לבית בכלל.

בדיקת איתור רטיבות תתחלק בהתאם למבנה ולסימני הרטיבות. כל חלק בבית דורש יחס בהתאם למיקומו. ישנן כמה סוגי בדיקות אפשריות לאיתור רטיבות- בדיקת לחות שתתבצע באמצעות מד לחות. סריקה תרמוגרפית שתתבצע על ידי מצלמה תרמית. בדיקת לחץ במערכת המים. בדיקה על ידי חיישן גז. בדיקת המערכת המנקזת (מערכת דלוחין) בעזרת סיב אופטי ועוד. בדיקת איתור רטיבות תאתר את מקום הבעיה ואת הגורם להתפתחותה (האם מדובר בסדר, חלודה, סתימה ועוד).

 

רטיבות בתקרה- מהם המכשירים לאיתור רטיבות? 

מצלמה תרמית 

המצלמה התרמית לאיתור רטיבות, עובדת באמצעות קרני אינפרא אדום שרגישות לחום. קרני האינפרא האדום הרגישות לחום מסוגלות לזהות הפרשי טמפרטורה שונים. כאשר מבצעים איתור רטיבות עם מצלמה תרמית השלב הראשון הוא חימום המים במערכת המים. לאחר שחיממנו את המים, איש המקצוע יעבור עם המצלמה התרמית לאורך הצנרת על גבי התקרה, הקיר או הרצפה. במקום בו יש נזילה המים יחממו את האזור. המצלמה התרמית תקלוט את החימום ותסמן לנו את הטמפרטורות השונות בעזרת צבעים שונים על גבי מסך. ברגע שנזהה את האזור המחומם נאתר את מיקום הנזילה. למצלמה התרמית יש חיסרון מרכזי אחד. לקרני האינפרא האדום יש טווח עבודה קצר ולכן המצלמה התרמית לא מסוגלת לזהות הפרשי טמפרטורות במקומות בהם הצנרת עמוקה מידי. עבור רטיבות בתקרה שנגרמת מהשכן המצלמה התרמית נחשבת לפתרון הטוב ביותר מאחר והצנרת לא עמוקה.

חיישן גז 

חיישן גז נועד לאתר גז במקומות בהם יש נזילת מים. כיצד זה עובד? על מנת לאתר נזילה בעזרת חיישן גז נדרשת עבודת הכנה מקיפה. עבודת ההכנה כוללת קודם כל בדיקה התחלתית שמטרתה לוודא שאין דבר בעומק הצנרת שעלול להפריע לאיתור הנזילה ולפגוע בטיב העבודה. השלב השני בעבודת ההכנה הוא ריקון המים מצנרת המים. לאחר שנרוקן את המים מהצנרת על איש המקצוע להחדיר לצנרת גז. אין מה לדאוג, הגז לא מסוכן ונחשב לידידותי לסביבה. הגז המוחדר מורכב מ95% חנקן ו5% מימן. לאחר שנחדיר את הגז למערכת המים נתחיל בעבודת איתור הדליפה. איש המקצוע יעבור עם חיישן הגז לאורך הצנרת על גבי הקיר, התקרה או הרצפה. במקום בו יש נזילה הגז ידלוף מחוץ לצנרת. חיישן הגז יזהה את דליפת הגז ויתריע לנו עליה. איתור רטיבות בעזרת חיישן גז נחשב לשיטה יעילה מאוד בעיקר בזכות הסיבה שלחיישן גז יש טווח עבודה של מטרים רבים בתוך האדמה. חיישן הגז מסוגל לזהות דליפת גז גם בצנרת עמוקה מאוד. החסרון העיקרי הוא שנדרשת עבודת הכנה ארוכה מאוד.

מכשיר אקוסטי 

מכשיר אקוסטי לאיתור רטיבות הוא מכשיר שעובד על ידי חיישנים המזהים גלי קול. המכשיר מכיל מיקרופונים רגישים. המכשיר מוצמד לתקרה, לקיר או לרצפה לאורך הצנרת. איש המקצוע מתחבר לאוזניות ולמעשה מחפש קולות טפטוף בעוצמות שונות. המכשיר האקוסטי מאפשר זיהוי גם בצנרת עמוקה. עם זאת, במקרים בהם הנזילה חלשה מאוד יהיה קשה לאתר אותה בעזרת מכשיר זה. השימוש במכשיר האקוסטי נדיר מאוד ויכול להעשות רק על ידי איש מקצוע מנוסה שמתמחה במכשיר זה.

 

חשוב מאוד לא להזניח רטיבות בתקרה

במידה וגיליתם רטיבות בתקרה אצלכם בבית חשוב מאוד לא להזניח את הבעיה ולתת לה להתפשט. כאשר רטיבות בתקרה לא מטופלת בזמן, היא יכולה לגרום לנזקים רבים שבסופו של דבר יגרמו להוצאות רבות ומיותרות. הנזקים יכולים להיות נזקים למבנה, ולעתים אף נזקים בריאותיים. במקרה שמתפתח עובש בעקבות הרטיבות, זו סכנה לבריאות שלכם. העובש גורם לבעיות במערכת הנשימה, לדלקת ריאות קשה, הוא יכול לגרום לדימומים מהאף, לסינוסיטיס כרוני ובמקרים קיצוניים אף למוות. בנוסף, מומלץ מאוד להזמין איש מקצוע שיאתר את הבעיה ויפתור אותה ולא לנסות לפתור את הבעיה בעצמכם. פתרון עצמי יכול אולי להשהות את הבעיה באופן זמני, אך ברוב המקרים אתם יכולים לגרום לנזק. אנשי המקצוע יודעים את העבודה ויודעים לבצע אותה באופן מקצועי.

 

לסיכום, במידה ויש בביתכם רטיבות, צרו קשר במהירות עם איש מקצוע מתאים על מנת לאתר את הבעיה במהירות המירבית. אנחנו ב-nu-flow נשמח לעמוד לשירותכם.

המרכז לאיתור נזילות
המרכז לאיתור נזילות

חברת NUFLOW איתור נזילות היא חברה ותיקה ומקצועית, בעלת מוניטין רב מאוד בתחום איתור הנזילות גם במגזר הפרטי וגם במגזר העסקי, התעשייתי והציבורי
בחברה תוכלו למצוא צוות של אנשי מקצוע מסורים ואכפתיים, שחיים את המקצוע שלהם כל היום בכל יום מחדש ועושים את כל מה שצריך כדי שתרגישו בטוחים בשירות שנותנים לכם.

לקבלת הצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים עכשיו!
חייגו עכשיו!