איתור נזילה בצנרת

איתור נזילות במחיר משתלם!שירות יעיל ומקצועי!

 

איתור נזילה בצנרתנזילה בצנרת היא דבר נפוץ מאוד. בבתים ישנים במיוחד, כאשר הצנרת ישנה הדבר גורם ליותר ויותר נזילות.  כדי שלא תצטרכו להסתובב בבית שלכם עם מגב ודלי כל ביום ולנגב מים, אנחנו בחברת nu-flow ריכזנו עבורכם את המידע המתאים עבור איתור נזילה בצנרת.

איתור נזילה בצנרת – מה הסיבות לנזילה בצנרת?

אחת הסיבות הנפוצות ביותר לנזילות בבית היא צנרת ביוב לא תקינה או פגיעה כלשהי בצנרת. אם קורה נזק כלשהו לצנרת שלכם, כמו סדק, או הצטברות של חלודה, הדבר עלול לגרום לנזילת מים שיכולה להדרדר מהר מאוד ולהפוך לנזילה רצינית. כפי שהזכרנו קודם, גם יושן המבנה בו אתם מתגוררים עלול להשפיע על נזילות מים. במבנים ישנים הצנרת תהיה ישנה ותהיה נגישה יותר לפגיעות ותקלות. בבית ישן כל מערכות הבית יהיו על פי תקנים ישנים יותר ודברים שנחשבו אפקטיבים בעבר נחשבים ללא יעילים ולא אפקטיבים כיום. לכן, ככל שהבית בו אתם מתגוררים ישן יותר, כך הסיכוי להתפרצות נזילה בצנרת גדול יותר.

שתי מערכות מרכזיות בצנרת המים בהן בדרך כלל מתרחשות הנזילות-

איתור נזילה בצנרת – המערכת המנקזת (מערכת הדלוחין)

המערכת המנקזת, או בשמה מערכת הדלוחין, היא מערכת שמנקזת לביוב את כלל המים מרחבי הבית. במערכת זו, הנזילה בדרך כלל תהיה מזערית ולא רציפה ולכן יהיה מורכב יותר לגלות אותה. גילוי נזילות במערכת המנקזת ייעשה על ידי בלון מיוחד שסותם את פתח היציאה של המים. המים ממשיכים לזרום ולפי מפלס המים בכיור ניתן לגלות את מקור הנזילה.

 

איתור נזילה בצנרת – מערכת אספקת מים

במערכת אספקת מים הנזילות בדרך כלל יהיו רציפות וקלות יותר לזיהוי. גילוי מקום הנזילה המדויק יהיה מסובך וייעשה בהתאם לסימנים שונים שיווצרו בעקבות הנזילה ואיש המקצוע יצטרך לאבחן את הבעיה ואת מקורה.

 

מתי צריך לעשות בדיקת איתור נזילה בצנרת?

אם אתם חושדים שיש בביתכם נזילה בצנרת צריך להזמין איש מקצוע שיבצע בדיקת איתור נזילה בצנרת. ישנם שני סימנים שיעידו על כך שיש בביתכם נזילה בצנרת. הסימן הראשון יהיה הופעתם של כתמי רטיבות על גבי הקירות, ולעתים אף על הרצפה. הסימן השני יהיה חשבון המים שלכם. לכל דירה יש שעון מים משלה ומקבלת חשבון מים משלה. אם אתם מקבלים חשבון מים גבוה מהחשבון שאתם רגילים לקבל הדבר יכול להעיד על נזילת מים. תוכלו לבדוק זאת על ידי סגירת ברז המים הראשי. אם הברז סגור ושעון המים ממשיך לרוץ הדבר מעיד על נזילה. במקרה שאחד הסימנים לנזילה מופיע בביתכם, מומלץ להזמין איש מקצוע במהירות על מנת שהנזילה בצנרת לא תגרום לנזקים חמורים.

 

שלושה מכשירים לאיתור נזילה בצנרת

איתור נזילות בצנרתבעבר, איתור נזילה בצנרת היה מתבצע תוך שבירה של הקירות או הרצפה וחפירה אל צנרת המים. בשיטה זו הבית היה נהרס ואיתור הנזילה היה קשה מאוד וארוך מאוד. אך כיום, המצב שונה. הקדמה והתפתחות הטכנולוגיה מאפשרים גילוי נזילות ללא הרס בכלל. ישנם מכשירים מתקדמים ומקצועיים שמאפשרים איתור נזילה בצנרת ללא הרס הבית וללא שבירת הקירות.

מה הם המכשירים לאיתור נזילה בצנרת וכיצד הם עובדים?

מצלמה תרמית לאיתור נזילה בצנרת

איתור נזילה בצנרת על ידי מצלמה תרמית נחשב לשיטה יעילה ונפוצה מאוד. בשיטה זו, המצלמה עובדת על הפרשי טמפרטורות. המצלמה התרמית עובדת עם קרני אינפרא אדום. קרני האינפרא האדום רגישות לחום ומסוגלות לזהות הפרשי טמפרטורה שונים לאורך הצנרת. הפרשי הטמפרטורה השונים יוצגו לנו בעזרת שימוש בצבעים שונים על גבי מסך. איתור נזילה בצנרת בשיטה זו מצריך מאיש המקצוע לחמם את המים במערכת המים שלכם. לאחר חימום המים, המים החמים יזרמו בצנרת המים. עכשיו ניתן להתחיל באיתור הנזילה בצנרת. איש המקצוע יעבור עם המצלמה התרמית לאורך הצנרת על גבי הקיר או הרצפה. במידה שאכן קיימת נזילת מים, המים החמים ינזלו מהאזור בו קיימת הנזילה. המצלמה התרמית תזהה את התחממות האיזור. על ידי חימום האיזור נאתר את הנזילה בצנרת. שיטה זו נחשבת ליעילה אך יש לה חסרון בולט. לקרני האינפרא האדום, יש טווח בדיקה קצר מאוד ולכן, המצלמה התרמית מסוגלת לקלוט לטווח קצר של סנטימטרים בודדים. במידה והצנרת שלכם עמוקה בתוך האדמה, המצלמה התרמית לא תהיה יעילה בגילוי הנזילה.

חיישן גז לאיתור נזילה בצנרת

חיישן גז לאיתור נזילה בצנרת, עובד על דליפות גז. לכן, בשביל שחיישן הגז יעבוד, איש המקצוע צריך לרוקן את צנרת המים שלכם ממים לחלוטין. לאחר שאיש המקצוע רוקן את כל המים, הוא יצטרך להחדיר גז לתוך צנרת המים. נשמע מסוכן? הגז בו משתמשים מורכב מ95% חנקן ו5% מימן ולכן נחשב לידידותי לסביבה וללא מסוכן, אז אין מה לדאוג. לאחר מכן, איש המקצוע יעבור עם חיישן הגז לאורך הצנרת על גבי הקיר או הרצפה. במקום בו קיימת נזילה, הגז ידלוף מהצנרת וחיישן הגז יאתר את הדליפה ויתריע לנו עליה. גילוי נזילות בשיטה זו נחשב ליעיל מאוד. לעומת מצלמה תרמית שטווח הבדיקה שלה קצר, חיישן הגז יכול לבדוק לטווח ארוך מאוד של מטרים רבים בתוך האדמה. מסיבה זו, חיישן הגז מתאים עבור צנרות עמוקות. למרות זאת יש לו חסרון אחד בולט. חיישן הגז מצריך עבודת הכנה מקיפה שלוקחת זמן רב. עבודת ההכנה כוללת גם את ריקון המים והחדרת הגז במקומם, וגם בדיקה התחלתית שמטרתה לוודא שאין דבר בעומק הצנרת שעלול לפגוע בטיב העבודה. איש מקצוע לא מקצועי שלא יידע לתפעל את חיישן הגז ייתקל בבעיות רבות.

מכשיר אקוסטי לאיתור נזילה בצנרת

איש מקצוע לאיתור נזילות בצנרתמכשיר אקוסטי לגילוי נזילות עובד על גלי קול. במכשיר האקוסטי יש מיקרופונים מיוחדים ורגישים מאוד. המכשיר האקוסטי עם המקרופונים מוצמד לקיר או לרצפה לאורך הצנרת. איש המקצוע, מתחבר לאוזניות מיוחדות ויחפש קולות טפטוף בעוצמות שונות. איתור נזילות מים בעזרת מכשיר אקוסטי נחשב לשיטה יעילה שמאפשרת איתור נזילות מים גם במקומות פתוחים ובמקומות עמוקים. עם זאת, השימוש במכשיר האוקסטי נדיר מאוד. במקרים בהם הנזילה חלשה מאוד יהיה קשה לאתר אותה בעזרת מכשיר זה. השימוש במכשיר האקוסטי יכול להעשות רק על ידי איש מקצוע מנוסה שמתמחה במכשיר זה.

 

מה המחיר של איתור נזילה בצנרת? 

אין תשובה חד משמעית בנוגע למחיר של איתור נזילה בצנרת מאחר והמחיר לאיתור נזילה בצנרת נקבע על פי חומרת הבעיה ועל פי הקושי באיתורה. דבר נוסף שישפיע על המחיר הסופי של איתור נזילה בצנרת, הוא המכשיר בו איש המקצוע יבחר להשתמש. אנשי המקצוע ויודעים להתאים כל מכשיר למבנה או השטח בו הם נמצאים. אם לדוגמא הצנרת אצלכם בבית עמוקה, אין סיבה שאיש המקצוע יבחר להשתמש במצלמה תרמית לאיתור הנזילה, מאחר וטווח העבודה שלה קצר. לעומת זאת, אם הצנרת לא עמוקה ומאפשרת שימוש יעיל של מצלמה תרמית, אין סיבה להשתמש בחיישן גז מאחר ועבודת ההכנה עבור חיישן הגז היא קשה ולוקחת זמן רב מאוד. רק לאחר שאיש המקצוע יגיע לביתכם, יבין את חומרת הבעיה ואת המכשיר הנחוץ, הוא יוכל לתת לכם הצעת מחיר שתכיל את המרכיבים השונים.

חברת nu-flow, מתמחה באיתור נזילה בצנרת במגוון השיטות. צרו איתנו קשר.

לקבלת הצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים עכשיו!

Nuflow
Nuflow

חברת NUFLOW איתור נזילות היא חברה ותיקה ומקצועית, בעלת מוניטין רב מאוד בתחום איתור הנזילות גם במגזר הפרטי וגם במגזר העסקי, התעשייתי והציבורי
בחברה תוכלו למצוא צוות של אנשי מקצוע מסורים ואכפתיים, שחיים את המקצוע שלהם כל היום בכל יום מחדש ועושים את כל מה שצריך כדי שתרגישו בטוחים בשירות שנותנים לכם.

פוסטים נוספים

יתרונות ברכישת בר מים

ברי מים הם טרנד חדש שכובש את העולם בסערה. הם הופכים יותר ויותר פופולריים בגלל הנוחות, היתרונות הבריאותיים והמחיר סביר. במאמר זה נדבר על מה

Read More »