מצלמה תרמית לאיתור נזילות

איתור נזילות במחיר משתלם!שירות יעיל ומקצועי!

מצלמה תרמית לאיתור נזילותיש בביתכם נזילת מים? כיום, יש שיטות רבות ומגוונות לאיתור נזילות. חלק מהמכשירים השונים לאיתור נזילות הם חיישן גז, מכשיר אקוסטי ומצלמה תרמית.

צרו קשר איתנו, ב- nuflow, על מנת לקבל שירות ברמה גבוהה עבור מצלמה תרמית לאיתור נזילות.

 

מה גורם לנזילות מים?

נזילות מים הן דבר נפוץ מאוד ויכולות להגרם מסיבות רבות. ישנן שתי סיבות נפוצות מאוד להגרמותן של נזילות מים בבית. אחת הסיבות היא איטום לא טוב של גג הבית ולעתים אף של החלונות והדלת. אם הגג לא אטום כמו שצריך, בימי חורף קשים הגשמים הרבים והחזקים יכולים לחלחל אל תוך הבית ולגרום לנזילת מים חמורה. אך מה אם נזילת המים שלכם לא מתרחשת בעונת החורף? הסיבה הנפוצה השניה לנזילות מים היא כאשר צנרת הביוב לא תקינה. אם יש תקלה כלשהי בצנרת הביוב, הדבר יכול לגרום לנזילת מים רצינית. בבתים ישנים לדוגמא, בהם יש צנרות ישנות יש נזילות מים רבות. למעשה, ככל שהבית בו אתם מתגוררים ישן יותר, כך עולה הסיכוי שתופיע לכם נזילת מים. בבתים ישנים הבניה ישנה ואושרה על פי התקנים של פעם, האטימה של הגג לא תהיה טובה ברוב הפעמים והצנרת תתחיל לפתח חלודה או סדקים ולאט לאט יתחילו להווצר לכם נזילות מים.

 

מה צריך לעשות לאיתור נזילות? 

אם יש בביתכם נזילה הדבר החשוב ביותר הוא להזמין איש מקצוע במהירות על מנת שהנזילה לא תגרום לנזקים חמורים בבית שלכם. ישנם שני סימנים מרכזיים לכך שיש בביתכם נזילת מים. הסימן הראשון יהיה הופעתם של כתמי רטיבות על קירות ביתכם, או בתקרה. במידה ואתם מזהים כתם רטיבות הדבר מעיד על כך שיש נזילת מים. במקרים חמורים כתם הרטיבות אף יהפוך לטפטופים בלתי פוסקים על ראשכם. ברגע שאתם מזהים טפטוף או כתם רטיבות עליכם ליצור קשר עם איש מקצוע מתאים. הסימן השני שיעיד על נזילת מים בביתכם הוא חשבון מים גבוה מהרגיל. במידה וקיבלתם חשבון מים גבוה מהחשבון אותו אתם רגילים לקבל הדבר יכול להעיד על נזילת מים. על מנת לוודא זאת, אתם יכולים לסגור את ברז המים ולבדוק אם שעון המים ממשיך לרוץ. השיטה הזו יכולה לעזור גם באבחנה האם הנזילה נגרמת בעקבות גשמים ואיטום גג לא מספיק או בעקבות תקלה בצנרת המים. נניח והנזילה מתרחשת בעונת החורף ואינכם בטוחים אם היא קרתה בעקבות גשם או בגלל בעיה בצנרת, תוכלו לסגור את ברז המים הראשי ולראות אם שעון המים ממשיך לרוץ. במידה והתשובה חיובית הדבר מעיד על נזילה מצנרת המים.

בעבר, איתור נזילות היה תהליך ארוך וקשה. על מנת לאתר נזילה היה צריך לשבור את הקירות או הרצפה בבית ולחפור לצנרת. שיטה זו הייתה גורמת להרס הבית ולנזקים שלא קשורים בכלל לנזילה. כיום, הקדמה הטכנולוגיות והתפתחותן של שיטות העבודה מאפשרת איתור נזילות מים בקלות וללא צורך בהרס הבית.

ישנם שלושה מכשירים מתקדמים שיכולים לאתר נזילות בביתכם ללא צורך בשבירת הקירות ובחפירה לצנרת. מכשירים אלה הם חיישן גז, מכשיר אקוסטי ומצלמה תרמית לאיתור נזילות.

 

מה היא מצלמה תרמית לאיתור נזילות?

מצלמה תרמית לאיתור נזילות מחירלאנשי המקצוע יש מגוון דרכים שונות לאיתור נזילות בביתכם. אחת מהדרכים האלה היא מצלמה תרמית לאיתור נזילות. איתור נזילות על ידי מצלמה תרמית הוא תהליך שיכול לקחת מספר שעות על מנת להצליח לאתר את המיקום המדויק של הנזילה. המצלמה התרמית למעשה עובדת על הפרשי טמפרטורות. במצלמה התרמית יש קרני אינפרא אדום שרגישות לחום ולכן הן מסוגלות לזהות הפרשי טמפרטורה שונים באזורים מסוימים בצנרת המים. על מנת לאתר נזילות באמצעות מצלמה תרמית הדבר הראשון שאיש המקצוע יידרש לעשות הוא לחמם את המים במערכת המים שלכם ולהזרים אותם בצנרת המים. לאחר מכן, איש המקצוע יעבור עם המצלמה התרמית לאורך הצנרת על גבי הקירות או הרצפה וינסה לאתר הפרשי טמפרטורות שונים. המים החמים שזורמים בצנרת המים ויגיעו למקום הנזילה יצאו מהצנרת ויחממו את האזור של הנזילה.

המצלמה התרמית תקלוט את הפרשי הטמפרטורה ותסמן לנו את הטמפרטורות השונות בעזרת צבעים שונים על גבי מסך. על ידי חימום איזור הנזילה, המצלמה התרמית תוכל לזהות את מיקומה. מצלמה תרמית לאיתור נזילות נחשבת לשיטה יעילה  מאוד, אך עם זאת, למצלמה התרמית יש חסרון בולט. השימוש בקרני אינפרא אדום מגביל את טווח הבדיקה של המצלמה התרמית לסנטימטרים בודדים בלבד. לכן, במקומות בהם הצנרת עמוקה, המצלמה התרמית לאיתור נזילות לא תהיה אפקטיבית מאחר ואינה יכולה לקלוט לטווחים עמוקים.

 

מי בוחר להשתמש במצלמה תרמית לאיתור נזילות?

מצלמה תרמית לאיתור נזילות היא אחת השיטות הנפוצות ביותר, שמתבצעת ללא הרס המבנה וללא גרימת נזקים. הבחירה באיזה מכשיר להשתמש על מנת לאתר את הנזילה תעשה על ידי איש המקצוע. אנשי המקצוע מבינים את השטח, מתמחים במכשירים השונים ויודעים להחליט מה המכשיר הטוב והאפקטיבי ביותר. מכשיר אקוסטי, לדוגמא, עובד על גלי קול ויודע לזהות קולות של טפטוף לאורך הצנרת. אך השימוש במכשיר זה נחשב לנדיר מאוד מאחר ובמקרים רבים הנזילה שקטה ואז מכשיר זה לא מאוד יעיל. חיישן הגז לעומת זאת, עובד על איתור גז בצנרת המים. על מנת לאתר את הנזילה, איש המקצוע ייאלץ לרוקן את הצנרת ממים ולהחדיר לתוכה גז. הגז המוחדר נחשב ללא מסוכן ולידידותי לסביבה ויהיה מורכב מ95% חנקן ו5% מימן. לאחר שאיש המקצוע יחדיר את הגז הוא יעבור לאורך הצנרת עם חיישן הגז על מנת לזהות דליפת גז. במידה שיש דליפת גז, חיישן הגז יתריע לנו על הדליפה וכך נדע שבמקום זה יש נזילה. השימוש בחיישן גז הוא יעיל מאוד מאחר והטווח של חיישן זה הוא עמוק מאוד ויכול להגיע עד מטרים רבים אל תוך האדמה. אך אם לא מדובר בצנרת עמוקה, אף איש מקצוע לא יעדיף להשתמש בחיישן זה מאחר ועבודת ההכנה היא קשה ולוקחת זמן רב.

 

כמה עולה מצלמה תרמית לאיתור נזילות?ֿ

כמה עולה מצלמה תרמית לאיתור נזילותקשה לענות על שאלה העלות של המצלמה התרמית והתשובה לשאלה זו היא אינה חד משמעית מכיוון שלמצלמה התרמית אין מחיר אחיד. הסיבה לכך שאין למצלמה התרמית מחיר אחיד היא פשוטה. המחיר לאיתור נזילות נקבע על פי מורכבות הבעיה והקושי באיתורה. האופן בו מאתרים את הבעיה ישפיע על המחיר אך לא יהווה את עיקרו. המחיר הסופי ייקבע על פי איתור הבעיה או על פי איתור הבעיה וטיפול בה. רק לאחר שאיש המקצוע יגיע אליכם ויבין את חומרת הבעיה ואת הקושי באיתורה הוא יוכל לתת לכם הצעת מחיר סופית. חשוב להבין שיחסית לשאר המכשירים לאיתור נזילות, המצלמה התרמית נחשבת למכשיר עם הפתרון הקל ביותר והזול ביותר. הסיבה לכך היא שהמצלמה התרמית היא הדרך המהירה ביותר לאיתור נזילות (בהנחה שהצנרת לא עמוקה מידי). חיישן גז הוא אמצעי שלוקח זמן רב ועבודה ההכנה שלו קשה מאוד ומכשיר אקוסטי נחשב לנדיר ויקר יותר. המצלמה התרמית מעניקה פתרון מהיר ופשוט.

 

אצלנו בnu-flow תמצאו את אנשי המקצוע המקצועיים והטובים ביותר, צרו איתנו קשר.

לקבלת הצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים עכשיו!

Nuflow
Nuflow

חברת NUFLOW איתור נזילות היא חברה ותיקה ומקצועית, בעלת מוניטין רב מאוד בתחום איתור הנזילות גם במגזר הפרטי וגם במגזר העסקי, התעשייתי והציבורי
בחברה תוכלו למצוא צוות של אנשי מקצוע מסורים ואכפתיים, שחיים את המקצוע שלהם כל היום בכל יום מחדש ועושים את כל מה שצריך כדי שתרגישו בטוחים בשירות שנותנים לכם.

פוסטים נוספים

יתרונות ברכישת בר מים

ברי מים הם טרנד חדש שכובש את העולם בסערה. הם הופכים יותר ויותר פופולריים בגלל הנוחות, היתרונות הבריאותיים והמחיר סביר. במאמר זה נדבר על מה

Read More »