כיצד למנוע רטיבות ונזילות

להצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים עכשיו! או התקשרו

איתור נזילות במחיר משתלם! שירות יעיל ומקצועי!

עיקרי הדברים

הגשם הראשון כבר מאחורינו ובקרוב ממש יגיעו הגשמים העזים ועימם כמובן גם ההצפות. ההצפות הללו עלולות לגרום לרטיבות ונזילות. כל שנה החורף תופס לא מעט דיירים בישראל לא מוכנים והם מוצאים את עצמם במהלך החורף פונים לאנשי מקצוע בגין נזילות ורטיבות שהם מגלים בביתם לאחר שמתחילים הגשמים. חשוב מאוד לבצע את כל הפעולות שניתן על מנת שלא להגיע למצב שבו לאחר שיורדים הגשמים, מגלים רטיבות ונזילות בתקרה או בקירות של הבית. הדבר עלול להסב נזק רב למבנה וכן אי נעימות רבה לדיירים המתגוררים בתוך המבנה.

רטיבות ונזילות- למה הם גורמים?

כאמור, הצפה בגג שלא אטום בצורה מספקת או בגג שיש בו כשל איטומי, תגרום לכך שהמים יחלחלו לתוך המבנה. כלומר, ככל הנראה תגלו כי התקרה בביתכם מתחילה לטפטף והדבר יכול לעבור גם לקירות הבית. לעיתים תגלו כתמי רטיבות גדולים הן על התקרה והן על הקירות. מעבר לעובדה שלא נעים כלל לדיירי הבית לחיות בחלל שבו ישנה נזילה פעילה או כתמי רטיבות הנובעים מאותה הנזילה, הרי שחשוב שתדעו שרטיבות ונזילה בבית יכולה להסב נזק רב הן למבנה והן לתכולתו כאשר היא לא מטופלת כמה שיותר מהר. ראשית כל, במקום שבו קיימת הרטיבות או הנזילה עלול להיווצר עובש. עובש הוא לא דבר בריא והוא יכול לפגוע בבריאותם של דיירי הבית ובפרט באנשים אשר סובלים מבעיות נשימה. מעבר לכך, הדבר יכול לגרום לריח רע בחלל הבית, לפטריות שיוצרו על הקירות או התקרה, לקירות שמתחילים להתפורר בגין הרטיבות ועוד. מדובר על דבר שחייב לטפל בו כמה שיותר מהר.

כיצד תתמודדו עם רטיבות ונזילות בביתכם?

חשוב לדעת כי אחד האזורים הרגישים ביותר למפגעי חורף הוא הגג ואיתו הקומות העליונות. רוב הנזקים אשר נגרמים לקומות העליונות נובעים מהצטברות כמויות גדולות של מים על הגג או במרפסות. המים עלולים להיאגר בגין הזנחה וחוסר טיפול בהצטברות של לכלוך, עלים ופסולות מכל סוג שהוא בפתחים של המרזבים וכן בתעלות הניקוז. לכן, חשוב מאוד לבצע בדיקה שגרתית של מצב פתחי המרזבים לרבות בדיקה של פתח יציאת המים בקצה התחתון של המרזב וזאת בכדי לוודא שאין גופים כלשהם אשר מונעים מהים לצאת. מעבר לכך, חשוב מאוד לבדוק את האיטום ולהבין האם יש כשל כלשהו בו. לא פעם האיטום כבר ישן מדי ודורש החלפה או שהוא פשוט צריך חיזוק.

ניתן למצוא איטום כיום באמצעות מריחות חמות אשר כוללת איטום בזפת או יריעות ביטומוניות ומנגד ניתן למצוא גם איטום באמצעות מריחות חרושתיות שבאות לידי ביטוי בחומרים אקריליים. בכל בית פרטי יש לבצע לפני בוא החורף מספר פעולות חשובות מאוד בכדי למנוע מצב של רטיבות ונזילה בתוך הבית: ראשית כל, יש להיכנס לחלל שמתחת לרעפים בכדי לאתר רעפים שבורים או שזזים ממקומם, אם מתגלה רעף שבור יש להחליף אותו ואם מתגלה רעף שזז יש להחזיר אותו למקומו. מעבר לכך יש להשתמש בחומרי איטום לחיזוק האיטום הקיים ובכדי להבטיח שמים לא יוכלו לחדור דרכו. כדאי מאוד להשתמש בסילרים של חברת סיקה אשר ידועים כאיכותיים ביותר עבור איטום.

מעבר לכך חשוב מאוד לבדוק האם הרטיבות בקירות הבית נובעת מחלונות או מרפסת לא מספיק אטומים. במקרה הזה כדאי לאטום את כל החריצים באמצעות חומרי איטום מתאימים ואיכותיים וזאת בכדי למנוע חדירה של מים דרכם.

המרכז לאיתור נזילות
המרכז לאיתור נזילות

חברת NUFLOW איתור נזילות היא חברה ותיקה ומקצועית, בעלת מוניטין רב מאוד בתחום איתור הנזילות גם במגזר הפרטי וגם במגזר העסקי, התעשייתי והציבורי
בחברה תוכלו למצוא צוות של אנשי מקצוע מסורים ואכפתיים, שחיים את המקצוע שלהם כל היום בכל יום מחדש ועושים את כל מה שצריך כדי שתרגישו בטוחים בשירות שנותנים לכם.

לקבלת הצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים עכשיו!
חייגו עכשיו!