החשיבות של בודק מזח

להצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים עכשיו! או התקשרו

איתור נזילות במחיר משתלם! שירות יעיל ומקצועי!

עיקרי הדברים

האם חשבתם פעם איך איכות המים בישראל טובה כל כך? יש לכך סיבה. משרד הבריאות מחייב את הצנרות שבאספקת המים הראשית של בניינים ציבוריים ופרטיים לעמוד בסטנדרטים מאוד גבוהים של סטריליות וניקיון ורמה נמוכה מספיק של חיידקים ומזהמים אחרים העלולים להוות בעיה בריאותית לכל מי שעושה במים הללו שימוש. מז"ח זה ראשי תיבות של מונע זרימה חוזרת. מדובר במתקן מיוחד שתפקידו בראש ובראשונה למנוע זרימה חוזרת של מים מזוהמים מצנרת פרטית אל צנרת מרכזית ציבורית ובכך לשמור על תקינות המים שאנו שותים.

מונעי זרימה חוזרת ממוקמים לרוב במיקום החיבורים הצולבים שמקשרים בין מים נקיים להתקנים בהם הם עוברים. למשל, מונעי זרימה חוזרת קיימים לרוב במסגרת מערכות של חקלאות והשקיה בהם עושים שימוש בדשנים ומזבלים כימיקליים אחרים העלולים לזהם את מקורות המים.

 

מהיכן מגיעות הסכנות אל מי השתיה

כאשר זרימת מים מגיעה אל תוך הבית דרך קו אספקת המים הראשי הם צריכים לזרום רק דרך כיוון אחד, אל תוך הבית שלנו. אמנם לפעמים עקב שינויים בלחץ הצנרת המים הללו עלולים למעשה לזרום חזרה לאחור ולחלחל אל קו אספקת המים הראשי. לדוגמה, זרימה לאחור עלולה לקרות כאשר קיימת הפסקה בקו המים הראשי או במידה וברז כיבוי האש נפתח לשימוש ויש חיבור בין הקו שלו לקו של האספקה הראשית. מכיוון שהלחץ יורד בתהליכים אלו, המים אינם נדחפים עוד בזרימה קדימה אל תוך הבית, ומה שקורה זה שהם זורמים לאחור אל קווי המים המוניציפליים ובכך לזהם את מקורות המים לאלפי אנשים.

 

אילו בעיות יכולות להיווצר במונעי זרימה חוזרת

אם המים בכיור או במקלחת שלכם עכורים או שינו את צבעם, זוהי אינדיקציה לכך שסתום הזרימה החוזרת עלול להיות שבור או סדוק. ייתכן מאוד שאנשים רגילים להתעלם משינוי בצבע המים בכיורים שלהם כיוון שהם משליכים את הבעיה למשהו זמני, אך חשוב מאוד במקרים כאלו לקרוא לאיש מקצוע מיומן בודק מזח ויטפל בבעיה זו על מנת להימנע מבעיות בריאותיות. שתיה של מים ששינו את צבעם עלולים לגרום לתסמינים כמו הרעלה, בחילות ושלשולים, התייבשות ועוד.

 

מי מחויב על פי חוק לבצע בדיקות מזח

על פי התקנות של משרד הבריאות, בעל עסק המשתמש במערכות המים השונות להתקין במקור הראשי של מערכת המים התקן למניעת זרימה חוזרת ולבדוק את התקינות שלו אחת לשנה. חוות חקלאיות בהן ההשקיה מבוצעת באמצעות מערכת שכוללת מכשירים להעברות חומרים מדשנים והדברה הנחשבים למסוכנים דרך מערכות המים, וזה כולל גם רפתות, חוות תרנגולים וכלל סוגי המשק.

התקנות של משרד הבריאות אוסרות על ספקי המים לספק צריכת מים לבעלי עסקים שאינם טורחים להתקין את מתקן המז"ח או כאלו שאינם מבצעים בדיקות וטיפולים בזמן. בבתים ובדירות פרטיות, בין הסיבות לזיהום מקורות המים בצנרות הראשיות הן מערכת כיבוי שריפות, או למשל מערכות לדישון הגינות והמרפסות במידה ויש כאלו בבניין מגורים משותף.

 

חובת טיהור המים היא עליך

כבעלי בית או בעלי עסקים ומבנים ציבוריים, החובה היא עליכם לוודא שלמשפחה, הלקוחות וכל האנשים העושים שימוש בברזים המיועדים לשימוש יומיומי אינם נחשפים למים מזוהמים. ישנה חשיבות קריטית לוודא שהמים שעוברים בברזים שלכם נקיים מכל חומר מסוכן – אורגני ולא אורגני. לשם כך עליכם להשקיע במונעי זרימה חוזרת איכותיים ותקינים וכן לוודא את תקינותם וכשרותם אחת לשנה לפחות. וודאו כי אתם מזמינים בודק מזח מוסמך ובעל ניסיון עשיר שכבר ביצע את המלאכה פעמים רבות במסגרות שונות.

 

המרכז לאיתור נזילות
המרכז לאיתור נזילות

חברת NUFLOW איתור נזילות היא חברה ותיקה ומקצועית, בעלת מוניטין רב מאוד בתחום איתור הנזילות גם במגזר הפרטי וגם במגזר העסקי, התעשייתי והציבורי
בחברה תוכלו למצוא צוות של אנשי מקצוע מסורים ואכפתיים, שחיים את המקצוע שלהם כל היום בכל יום מחדש ועושים את כל מה שצריך כדי שתרגישו בטוחים בשירות שנותנים לכם.

לקבלת הצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים עכשיו!
חייגו עכשיו!