איתור נזילות

להצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים עכשיו! או התקשרו

איתור נזילות במחיר משתלם! שירות יעיל ומקצועי!

עיקרי הדברים

 

נזילות מים הן דבר נפוץ מאוד בארץ. ככל שהמבנה ישן יותר יש סיכוי גדול יותר שייגרמו נזילות מים. נזילות מים רבות נגרמות בעקבות בעיה בצנרת, איטום גג לא טוב, דרך החלון או אפילו דרך הדלת. לאיתור נזילות יש ליצור קשר עם איש מקצוע מתאים שיעזור לכם לאתר את מקור הנזילה ויטפל בה.

אנחנו ב nu-flow ריכזנו עבורכם את המידע המתאים עבור איתור נזילות.

מתי נזילות מים קורות וכיצד הן נגרמות?

נזילות מים נגרמות בעקבות סיבות רבות. הנזילות עלולות להגיע מהתקרה, מהקירות או הדלת ובמקרים שונים אפילו מהרצפה. בדרך כלל, הסיבה הנפוצה ביותר להווצרותה של נזילת מים היא אטימת תקרה לא מקצועית. אם הגג לא אטום באופן טוב ומקצועי, בימי החורף הקשים, מספיק גשם חזק אחד והגג כבר יתחיל לצבור רטיבות ותגרם נזילת מים. גם אטימה לא מספקת של החלונות והדלתות יכולה לגרום לנזילות מים בבית. עוד מקרה נפוץ שגורם לנזילות מים רבות הוא פגיעה בצנרת המים של הבית.

כפי שהזכרנו למעלה, ככל שהבית ישן יותר הסיכוי שתווצר נזילת מים יהיה גדול יותר. הסיבה לכך היא שבבתים ישנים הצנרת עדיין מתכתית ועלולה להנזק יותר מבמבנים בהם הצנרת חזקה יותר. בנוסף, איטום הגג בבית ישן יהיה פחות טוב ופחות אקפטיבי מאיטום גג חדש. ישנם סוגים רבים של איטום גגות, וכאלה שנחשבו לאפקטיבים בעבר, נחשבים לפחות טובים היום בעקבות התפתחות השיטות.

במידה ונגרמת נזילה מומלץ לאתר את מקורה כמה שיותר מהר. ככל שאיתור הנזילות יהיה מהיר יותר ובשלב מוקדם יותר כך נוכל לחסוך הוצאות נוספות של תיקונים ותקלות.

 

מתי צריך לעשות בדיקת איתור נזילות?

אם אתם חושדים שיש בביתכם נזילת מים מומלץ לעשות בדיקת איתור נזילות. בבתים ישנים רבים בתקופת החורף מזהים רטיבות על הקיר או התקרה שנגרמת בעקבות איטום לא מספיק טוב של הגג או החלונות. בנוסף, לכל דירה יש שעון מים משלה. אם קורה ואתם מקבלים חשבון מים גבוה מהרגיל כדאי לוודא שהדבר לא נגרם בעקבות נזילה. במידה ואתם מזהים עלייה משמעותית בחשבון המים או כתמי רטיבות בבית שלכם מומלץ להזמין איש מקצוע במהירות על מנת שלא ייגרם נזק חמור מידי לביתכם שידרוש תיקונים רציניים יותר.

איתור נזילות

כיום, איתור נזילות הוא עניין פחות מורכב ופחות מסובך משהיה בעבר. בעבר, בכל פעם שהייתה נזילה הבדיקה הייתה לפי ניסוי וטעייה. איש המקצוע שהגיע על מנת לאתר את הנזילה נדרש לחפור במקום כדי למצוא את מקור הנזילה. כיום, הדברים עובדים בצורה פשוטה יותר. ישנם כלים ומכשירים מתקדמים ומקצועיים שמאפשרים לאתר את הנזילה באופן מהיר, ללא הרס המבנה או הצנרת.

התפתחות המכשירים מסייעת לנו לאתר את מקור הנזילה אך אין הדבר אומר שניתן לפתור את הבעיה לבד.

מומלץ להזמין איש מקצוע שיאתר את מקור הבעיה באופן הטוב ביותר ויטפל בה בהקדם. כפי שציינו, נזילות מים יכולות להגרם גם כתוצאה מצנרת תקולה כך שלא תמיד הנזילות ייגרמו בעונת החורף. צנרת חלודה ובנייה ישנה שנעשתה לפני שנים רבות יכולות לגרום לסדקים בצנרת. סדק בצנרת עלול לגרום לנזילת מים שיכולה להפוך לנזילה רצינית. אם תהיו ערניים ברגע שמתפרצת נזילה אתם יכולים לפתור את הבעיה בקלות ובמהירות.

איתור נזילות אינו דבר פשוט וזו עלולה להיות משימה מסובכת. ישנן דרכים שיכולות לעזור לנו לצמצם את הנזקים שעלולים להגרם בעקבות הנזילה. אחד הסימנים הכי בולטים לזיהוי נזילה יהיה הופעת סימני רטיבות על גבי התקרה או הקירות. במקרים של נזילות חמורות ייתכנו מצבים בהם יטפטפו מים לתוך הבית. סימן נוסף לכך שקיימת נזילת מים יהיה עלייה משמעותית בחשבון המים. שני סימנים אלה מהווים נורה אדומה לכך שיש נזילה בביתכם ואם שמתם לב לסימן אחד מהשניים מומלץ לקרוא לאיש מקצוע במהירות. אם הנזילה מתרחשת בעונת החורף ואתם רוצים לנסות להבין אם הנזילה נגרמה בעקבות צנרת תקולה או בעקבות גשמי החורף, כדאי לסגור את מערכת המים ולראות אם השעון ממשיך לרוץ.

 

איתור נזילות – מה צריך לעשות?ֿ

איתור נזילות במצלמה טרמיתכפי שציינו קודם, במקרה של נזילה, במידה והצלחתם לאתר את מקור הנזילה, מאוד קשה לפתור את הבעיה לבד ויש להזמין איש מקצוע. אנשים רבים מנסים לפתור את הנזילות בפתרונות שונים כמו חסימת הנזילה בעזרת דבק או איזולירבנד. אמנם הם פתרונות מאוד יצירתיים שיכולים לעזור בטווח הקצר, אך אם הנזילה הצליחה לחדור מתכת או סלע תהיו בטוחים שגם את הדבק היא תצליח לחדור. ברוב המקרים, תיקון לא מקצועי על ידי דבק או דברים כאלה ישהה את הבעיה באופן זמני ולאחר מכן יכול לגרום להחמרת הבעיה. לכן, מהרגע שזיהיתם שישנה נזילה בביתכם מומלץ להזמין איש מקצוע ולחכות שהוא יפתור את הבעיה.

למרות שאינכם יכולים לפתור את הבעיה לבדכם אין זה אומר שאתם לא יכולים לעשות דברים מועילים עד שאיש המקצוע יגיע. בזמן שאתם מחכים אתם יכולים לנסות לאתר בעצמכם את מקור הנזילה. כיצד תוכלו לעשות זאת? אחת הדרכים היא לסגור את כל הברזים בבית ולעצור את לחץ המים. לאחר מכן, לכו לשעון המים ובדקו אם השעון ממשיך לרוץ גם בלי שהמים זורמים. אם השעון ממשיך לרוץ הדבר מעיד על נזילה מצנרת המים.

כפי שהזכרנו יש סוגים רבים של נזילות. במקרה שהנזילה נמצאת באיזור האסלה, מומלץ לוודא שחלקי הניאגרה תקינים. בדרך כלל מקור הבעיה של נזילה באיזור האסלה יהיה אוטם המצוף. אם תאתרו את הבעיה הדבר יוכל לזרז את התיקון מאחר ואיש המקצוע יצטרך רק לטפל בבעיה ולא לאתר את מקורה.

כאשר איש המקצוע מגיע, הדבר הראשון שהוא יעשה יהיה לאתר את מקור הבעיה, בהנחה שלא איתרתם אותה עדיין. לאנשי המקצוע יש דרכים מגוונות לאיתור נזילות. כפי שהזכרנו קודם, בעבר הדרכים היו מסובכות יותר והיה צורך בשבירת הקיר, הרצפה או התקרה על מנת להגיע לצנרת ולאתר את מקור הנזילה. כיום, ישנן דרכים רבות ויצירתיות שעוזרות לאתר נזילות ללא הרס הבית. כאשר אתם מזמינים איש מקצוע שיטפל בבעית הנזילה בביתכם וודאו שהמכשירים שלו מתקדמים ומאפשרים איתור נזילות ללא שבירת קירות וללא חפירה שתהרוס את הצנרת. שלושת הדרכים לאיתור נזילות שיעידו על בעל מקצוע איכותי יהיו חיישן גז, מצלמה תרמית ומכשיר אקוסטי. בנוסף, כדי להיות בטוחים שאתם מזמינים את בעל המקצוע הטוב ביותר מומלץ לבדוק ביקורות והמלצות עליו. כך תוכלו לדעת באופן הבטוח ביותר שמדובר באיש מקצוע מנוסה שיעניק לכם את העבודה הטובה והאיכותית ביותר עבור הנזילה שלכם.

מהם השלבים באיתור נזילות?ֿ

אז יש בבית שלכם נזילה ואתם רוצים להזמין בדיקת איתור נזילות ואינכם יודעים מה הדבר אומר. תחילה, יש למצוא את מקום הנזילה. ישנן שתי מערכות מרכזיות בהן, ברוב המקרים, נגרמות הנזילות.

המערכת המנקזת (מערכת הדלוחין)

המערכת המנקזת היא מערכת שמנקזת לביוב את המים מרחבי הבית- המים מהמקלחת, מכיור המטבח ועוד. איתור הנזילות במערכת המנקזת הוא קשה מאחר והנזילה במערכת זאת היא מזערית ולא רציפה ברוב המקרים. לכן, על מנת לאתר את הנזילת במערכת זו נדרש ציוד מקצועי. איתור הנזילה במערכת המנקזת ייעשה על ידי בלון מיוחד הסותם את פתח יציאת המים. לפי מפלס המים בכיור ניתן לאתר את מקור הנזילה.

מערכת אספקת מים

במערכת אספקת מים איתור נזילות יהיה קל יותר יותר מאחר וכאשר ישנה נזילה במערכת זו לרוב זו תהיה נזילה רציפה. איתור מקום הנזילה הספציפי יהיה מסובך מאוד וייעשה בהתאם לסימנים שונים שיווצרו בעקבות הנזילה ואיש המקצוע יצטרך לאבחן את הבעיה ואת מקורה.

לאחר שנמצא את מקום הנזילה צריך לאתר את המיקום המדויק שלה. ישנם מספר מכשירים מתקדמים ומקצועיים שיכולים להקל על תהליך איתור הנזילה ויעשו זאת בקלות ובמהירות.

מצלמה תרמית לאיתור נזילות

תהליך איתור נזילה על ידי מצלמה תרמית הוא תהליך לא קצר שיכול לקחת גם 4 שעות בדירה בגודל סטנדרטי. המצלמה התרמית לאיתור נזילות, עובדת באמצעות קרני אינפרא אדום. קרני האינפרא רגישות לחום ובצורה זו הן יכולות לזהות הפרשי טמפרטורה באיזורים מסוימים. על מנת לאתר נזילה בעזרת מצלמה תרמית הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא לחמם את המים ברחבי הבית. לאחר שחיממנו את המים והמים החמים זורמים בצנרת הבית, יש לעבור עם המצלמה התרמית על גבי הקירות ועל גבי הרצפה ברחבי הבית על מנת לאתר את הנזילה. המצלמה התרמית קולטת את טמפרטורת המים ומציגה את הטמפרטורות השונות בעזרת צבעים שונים על מסך. במידה שהצנרת סדוקה, פגועה או תקולה בצורה כלשהי יהיו מים חמים שידלפו מהצנרת ויחממו את איזור הנזילה. הטמפרטורות השונות נראות במצלמה וכך ניתן לאתר היכן הנזילה מתרחשת והיכן בדיוק יש לפתוח את הצנרת על מנת לתקן את הנזילה. החיסרון הבולט ביותר של המצלמה התרמית הוא שיש לה טווח קצר של סנטימטרים בודדים, מה שאומר שבמקרים בהם הצנרת עמוקה המצלמה התרמית לא תוכל לזהות את מקור הנזילה.

חיישן גז לאיתור נזילות

חיישן גז לאיתור נזילות פועל לאיתור נזילות מים או גז ממערכות שונות. חיישן הגז מגלה את הנזילה ומאתר את מקורה. הגז המשמש לאיתור הנזילה הוא 95% גז חנקן  ו5% גז מימן. מסיבה זו הגז המשמש לאיתור נזילות נחשב ללא מסוכן ואף לידידותי לסביבה. אז איך נאתר את הנזילה בעזרת חיישן הגז? איש המקצוע אותו הזמנתם ירוקן את מערכת המים ממים ויחדיר לצנרת המים גז. לאחר מכן, עליו לעבור לאורך קו הצנרת ויחפש נזילת גז בתוך צנרת המים. חיישן הגז יזהה כל דליפת גז בצנרת ויתריע על כך. לאחר שחיישן הגז איתר את מקום הנזילה אפשר לדעת בדיוק היכן צריך לפתוח את הצנרת על מנת לטפל בבעיה. לשיטת העבודה עם חיישן גז יש יתרונות רבים מאחר והיא מתאימה לעבודות בחוץ, מגיע למטרים רבים בתוך האדמה, מאפשרת גילוי מידי, ידידותית לסביבה ועוד. למרות זאת ישנו חיסרון מרכזי אחד שהוא שאיש המקצוע צריך לפעול במקצועיות רבה על מנת לאתר את הנזילה.

מכשיר אקוסטי לאיתור נזילות

מכשיר אקוסטי הוא מכשיר שמאבחן את מה שקורה בצנרת על ידי חיישנים המזהים גלי קול. המכשיר האקוסטי מכיל מיקרופונים רגישים שמוצמדים לאיזור הצנרת, מבעד לקיר, או הרצפה. איש המקצוע מתחבר לאוזניות ומחפש קולות טפטוף בעוצמות שונות. בעזרת מכשיר אקוסטי ניתן לאתר נזילות במקומות פתוחים ובמקומות עמוקים. מכשיר זה נחשב ליעיל מאוד, אך במקרים בהם הנזילה חלשה ומינימלית לעתים לא אפקטיבי ביותר. השימוש במכשיר אקוסטי יכול להעשות רק על ידי איש מקצוע מנוסה שמתמחה בשימוש במכשיר זה.

 

המרכז לאיתור נזילות
המרכז לאיתור נזילות

חברת NUFLOW איתור נזילות היא חברה ותיקה ומקצועית, בעלת מוניטין רב מאוד בתחום איתור הנזילות גם במגזר הפרטי וגם במגזר העסקי, התעשייתי והציבורי
בחברה תוכלו למצוא צוות של אנשי מקצוע מסורים ואכפתיים, שחיים את המקצוע שלהם כל היום בכל יום מחדש ועושים את כל מה שצריך כדי שתרגישו בטוחים בשירות שנותנים לכם.

לקבלת הצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים עכשיו!
חייגו עכשיו!